مصائب صادرات فرش

یکی از بازرگانان فرش دستباف قم ضمن گله از شرایط تحریم ها گفت : وجود تحریم ها و نوسانات نرخ ارز شرایط را برای صادرات فرش دشوار کرده است و روند معاملات را با کشور های همسایه را در شرایط نا معلومی قرار داده است .

محمد حسن عرب اردستانی، بازرگان فرش دستباف قم، در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری همنا بیان کرد : باسخت شدن شرایط تحریم ها صادرات کشور روز به روز ضعیف تر میشود و برای بازرگان های مثل ما انجام هرگونه صاداراتی در حوزه فرش با ضرر های میلیونی مصادف است .

وی ضمن گله از شرایط ارزی تصریح کرد :صادرات فرش یک محیط ارام و هموار را می طلبد ولی با نوسانات موجود در بازار توازن موجود در صادرات فرش نیز بهم ریخته است . در سال های قبل صادرات فرش بعد از نفت قدرتمند ترین قطب صادرات کشور بود ولی با اعمال تحریم ها ارتباط برقرار کردن با کشور های دیگه با سختی های بسیاری همراه است .

مدیر بازرگانی فرش دستباف قم اضافه کرد :طی سال های گذشته خط مشی های دولتی و روند کار مسائلی را برای صادرات این صنف به وجودآورده که طبق اخرین امار به دست امده فروش فرش از سالی ۶۰۰ ملیون دلار به ۶۰ملیون رسیده و این یعنی هم اکنون فقط یک ششم صادرات کشور انجام میگیرد و این حجم از تغییر فقط در طی سه سال اتفاق افتاده است  .